وکیل خیانت در امانت در مشهد

وکیل خیانت در امانت در مشهد

وکیل خیانت در امانت در مشهد

خیانت در امانت چک چیست؟

یکی از جرایم مندرج در قانون مجازات اسلامی می باشد و به طور کلی به معنای این است که زمانی که مالی به کسی امانت داده می شود و شخص امین اصول امانت داری را رعایت نکند و سبب بروز ضرر شود خیانت در امانت چک رخ داده است.
بعد از تعرف کلی که از چک ضمانت و جرم خیانت در امانت ارائه دادیم حال به خیانت در امانت چک ضمانت می پردازیم:

 

یکی از ویژگی های چک ضمانت ، امانی بودن این گونه چک ها می باشد و زمانی باید وصول شوند که تعهد مورد نظر انجام نشده است و وقتی که زمان انجام تعهد نرسیده است چک ضمانت به صورت امانی در اختیار دیگری است ولی گاهی قبل از رسیدن موعد اجرای تعهد شخصی که چک در اختیار او است از چک استفاده می کند که این عمل کاملا بر خلاف وصف امانی بودن چک ضمانت می باشد و این عمل خیانت در امانت چک ضمانت می باشد.

نحوه شکایت در مورد خیانت در امانت چک

یکی از مواردی که امروزه بسیار از چک ضمانت استفاده می شود زمانی است که معامله ای صورت می گیرد و ثمن به صورت حال پرداخت نمی شود و به جای آن به طرف مقابل یک چک ضمانت داده می شود ، که این کار قطعا برای شما یا خانواده ی شما در خرید وسایلی مثل تلویزیون ، یخچال ، اجاق گاز ، اتومبیل و … اتفاق افتاده است و زمانی که مبلغ مورد نظر در زمان توافق شده پرداخت نشود از محل چکی که برای ضمانت داده شده است برداشت انجام گیرد اما اگر قبل از توافق انجام شده از چک استفاده شود این جا جرم خیانت در امانت چک صورت گرفته است که از طریق دادگاه با طرح شکایت قابل پیگیری می باشد.

جرم خیانت در امانت چک

در صورت اثبات شخص به جرم خیانت در امانت محکوم می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای اثبات این جرم نیازی نمی باشد که بر روی چک ضمانت لفظ امانی بودن آن نوشته شود و دادگاه می تواند با توجه به اوضاع و احوال قضیه و همچنین اظهارات شاکی و حتی در صورت نیاز بهره گیری از نظر کارشناسان رسمی دادگستری جرم خیانت در امانت چک را احراز کند و شخص مجرم را محکوم کند. چک ضمانت امروزه بسیار در جامعه رواج پیدا کرده است و بسیاری خصوصا در معاملات از آن استفاده می کنند و نقش بسزایی در روابط اقتصادی در جامعه ایفا می کند و ممکن است در این زمینه خیانت در امانت های بسیاری هم شکل بگیرد.

 

راه های صحبت با وکیل خیانت در امانت چک در مشهد

شما می توانید برای مشاوره و آگاهی از حقوق خود توسط موسسه ما با بهترین وکیل چک در مشهد این خصوص مشاوره لازم را انجام دهید و پرونده ی خود را به وکیل ما بسپارید تا با راه های قانونی بتواند جرم خیانت در امانت چک که علیه شما صورت گرفته است را به خوبی در دادگاه مطرح و پیگیری های لازم را برای احقاق حقوق شما انجام دهد.

جهت مشاوره حقوقی می توانید با وکیل خیانت در امانت در مشهد بلوار سجاد مشهد صحبت کنید و تمامی سوالات خود را بپرسید. در صورت تمایل به مشاوره حقوقی حضوری با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و وقت مشاوره بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4004 602 0915